Rada Rodziców


Składka na Fundusz Rady Rodziców - rok szkolny 2018/2019

 I dziecko – 40,00 złotych

II dziecko – 30,00 złotych

III dziecko – 0 złotych

Wpłaty dokonujemy na :

Konto Rady Rodziców:

20 9042 0003 0000 2118 2000 0010

w całości  do 15.10.2018 r. lub w ratach:

I  rata płata do 15.10.2018  r. 

II rata – płatna do 15.11.2018 r. 

Witamy na naszej stronie internetowej

Biała szkoła 2019

Już po raz ósmy został zorganizowany kilkudniowy wyjazd w góry czyli tzw. Biała Szkoła. W tym roku szkolnym, w terminie 06–11.01.2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Słupnie udali się ponownie do Małego Cichego. Pomysłodawcą i kierownikiem wyjazdu był Pan Grzegorz Gomułka. Opiekę nad uczniami sprawowali również: Pani Monika Protas oraz Pani Paulina Ambroziak. 

Głównym celem naszego wyjazdu była nauka oraz doskonalenie jazdy na nartach, które dają możliwość wszechstronnego rozwoju młodego człowieka. Podczas jazdy na nartach dzieci uczą się odpowiedzialności za siebie i innych, co ma znaczenie w dorosłym życiu. Uprawianie tego sportu kształtuje również u nich wiele cech motorycznych (siła, równowaga, koordynacja wzrokowo-ruchowa, wytrzymałość) i przyzwyczaja do aktywnego stylu życia, który w przyszłości może uchronić przed otyłością, wadami postawy, a także wieloma innymi schorzeniami cywilizacyjnymi. Zabawa na stoku rozwija także ważne cechy osobowości, m. in.: samodzielność, odwagę, wytrwałość. Dlatego, aby nasz cel został osiągnięty, już pierwszego dnia po kilkugodzinnej podróży, smacznym posiłku i rozpakowaniu bagaży, uczestnicy zostali podzieleni na grupy, ze względu na stopień zaawansowania jazdy na nartach. Uczniowie włożyli wiele starań i odwagi, aby posiąść umiejętność jazdy na nartach. Już po pierwszych lekcjach wszyscy uczestnicy opanowali trudną sztukę jazdy na nartach, co pozwoliło całej grupie na wyjazdy na trudniejsze stoki. Odwiedziliśmy m. in. kompleks tras narciarskich w Białce Tatrzańskiej. Wszyscy uczniowie wzięli udział w zawodach narciarskich - Slalom Gigant. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Maja Maszewska, II miejsce Weronika Konopko, natomiast III Aleksandra Brzozowska. W kategorii chłopców I miejsce zajął Jakub Misztela, II miejsce Jakub Rogulski, zaś III miejsce zajął Tomasz Maszewski.  

Wypoczynek i rekreacja połączone z nauką i doskonaleniem jazdy na nartach motywują do organizowania tego rodzaju aktywności w przyszłości, dlatego zapraszam wszystkich chętnych do uczestnictwa i współpracy w kolejnych latach.

 

 

Nabór do szkoły

Dyrektor Szkoły Podstawowej

im. abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego

w Słupnie

informuje, że

od dnia 15 lutego 2019 r.

rozpoczyna się nabór dzieci do klasy pierwszej

na rok szkolny
2019/2020

 Kartę zgłoszenia dziecka można pobrać osobiście 

w sekretariacie szkoły lub pobrać ze strony szkoły (pobierz)

 i złożyć  w sekretariacie do dnia
15 kwietnia 2019 r.

 Do karty zgłoszenia dziecka należy dołączyć 

1 zdjęcie do legitymacji.

Certyfikaty i zaświadczenia